Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Червен картон и пропусната дузпа провалиха Фенербахче срещу Динамо (К)

Динамо (Киев) елиминира Фенербахче във втория предварителен кръг на Шампионската лига след победа с 2:1 след продължения насред Истанбул. Реваншът между двата тима се превърна в истинска драма. Турците останаха с човек по-малко в началото на втората част и малко по-късно получиха гол, а после пропуснаха и дузпа, но изравниха в самия край на редовното време. В допълнителните 30 минути Динамо имаше надмощие и гол на Александър Караваев в 114-ата минута ги прати в следващия кръг, където ще играят срещу Щурм (Грац).

Първият мач преди седмица се игра в Полша и приключи без голове, макар че положения пред двете врати не липсваха. Днес Фенербахче излезе като фаворит пред своите фенове и притисна съперника в началото, но гол на Енер Валенсия беше отменен заради нарушение в атака. В 20-ата минута Джан Кахведжъ уцели гредата от пряк свободен удар.

Като цяло първото полувреме премина с доста нарушения и съдията Масимо Ирати вдигна цели шест жълти картона. В 53-ата минута Исмаил Юксек от "фенерите", който вече беше официално предупреден, извърши нов фал и остави тима си с човек по-малко. Динамо веднага се възползва от ситуацията и в 57-ата минута поведе с гол на Виталий Буялски след пас на Томаш Кенджора.

Фенербахче нямаше друг избор и хвърли повече сили в атака. В 69-ата минута Денис Попов направи нарушение в наказателното поле и турците получиха дузпа, но Георгий Бущан спаси изстрела от бялата точка на Енер Валенсия.

Натискът на "фенерите" се усилваше все повече. В 83-ата минута Атила Салай пропусна от чиста позиция, но в 89-ата унгарският национал се реваншира и засече центриране от корнер на Линкълн - 1:1.

В първото продължение най-близо до гола беше Иля Забарний от Динамо, но неговият удар срещна гредата. Численото надмощие на гостите си каза думата и в 116-ата минута те стигнаха до така важния втори гол. Негов автор стана резервата Александър Караваев, който получи перфектен пас от Костянтин Вивчаренко и прати отбора си в следващата фаза.