Пресконференция на Николай Костов преди мача със Славия

Динамо (Загреб) ликува в Скопие и стигна до сблъсък с Лудогорец

Динамо (Загреб) ще бъде следващият съперник на Лудогорец в Шампионската лига. Хърватският шампион спечели реванша срещу северномакедонския Шкупи в Скопие с 1:0 и така си гарантира място в третия предварителен кръг на турнира. Първата среща на "Максимир" завърши при изненадващ резултат 2:2, но в реванша хърватския гранд успя да наложи волята си. Любопитното е, че това стана с гол на северномакедонския национал Ариян Адеми.

Срещата обаче отново бе доста оспорвана и успехът на гостите не дойде никак лесно. Положенията се редяха и пред двете врати, но шансът все пак се усмихна на Динамо, който успя да намери пътя към гола.

Единственото попадение в мача падна в началото на второто полувреме. В 47-ата минута Лука Менало напредна по десния фланг и центрира към Ариян Адеми, който засече топката във вратата за 0:1.

Това се оказа достатъчно за Динамо да ликува в мача. Така хърватите си уредиха среща с Лудогорец в третия предварителен кръг на турнира. Българският шампион ще е домакин на първият сблъсък на 2 август, а реваншът е седем дни по-късно в Загреб.