Шкупи изтръгна реми като гост на Динамо (Загреб), следващият съперник на Лудогорец ще се решава в Скопие

Северномакедонският шампион Шкупи сътвори малка сензация, след като се добра до равенство 2:2 в гостуването си на хърватския гранд Динамо (Загреб) от втория предварителен кръг на Шампионската лига. Съставът от Скопие показа, че неслучайно е достигнал до тази фаза на турнира и ще се бори със зъби и нокти за място още по-напред. Както е известно, един от тези два отбора ще се изправи срещу Лудогорец в третия предварителен кръг, стига и българският шампион да достигне до тази фаза, което до голяма степен бе гарантирано с успеха с 3:0 в първия мач с Шамрок Роувърс.

Шкупи дори пръв откри резултата в мача с гол на бразилеца Кевен 25-ата минута.

Динамо обаче реагира и първо успя да възстанови равенството в 44-ата минута чрез Ариян Адеми, а след това в 86-ата минута домакините стигнаха и до пълен обрат с гол на Бруно Петкович.

И когато изглеждаше, че хърватите са си осигурили успеха, в 89-ата минута гостите се добраха до ново изравняване за крайното 2:2 с попадение на Реналдо Сифъс.

Така първият сблъсък между двата тима не излъчи победител и всичко ще се решава в реванша в Скопие. Той ще се проведе на 26 юли.