Локо (ГО) удари и Академик (Свищов)

Поредна приятелска среща спечели Локомотив (Горна Оряховица). Днес надигра Академик (Свищов) с 3:1. Заслужен успех, който можеше да е и по-изразителен. „Железничарите“ започнаха вихрено и мачкаха съперника през цялото първо полувреме. Димитър Байдаков, Кристиян Райчев и Ивайло Тодоров пропиляха най-чистите голови положения. Вместо добра преднина, локомотивци получиха гол. Вкара го Александър Миланов, наказвайки грешка на Ивайло Тодоров. Селекцията на Лъчезар Русев взе своето само за 10 минути през втората част. Първо в 70-ата Георги Колев изравни след центриране на Красен Трифонов. В 75-ата Райчев излезе сам срещу свищовския страж, шутира, вратаря изби в краката на нападателя, но бранител на „студентите“ не му позволи да стреля втори път, чрез фаул. Байдаков реализира дузпата. Трифонов центрира и Ивайло Велчев с глава, фиксира окончателното 3:1 в 80-ата минута. Още положения имаха футболистите на Локомотив.