Зенит спечели Суперкупата на Русия с разгром над Спартак (Москва)

Шампионът на Русия Зенит започна новия сезон с нов трофей във витрината си. Съставът от Санкт Петербург вдигна Суперкупата на Русия, побеждавайки с категоричното 4:0 Спартак (Москва).

Зенит отбеляза по два гола в двете полувремена.Иван Сергеев в 29-ата и Малком в 35-ата минута вкараха първите две попадения, а Уендел в 46-ата и Сандер Касиера в 93-тата минута подпечатаха успеха на своя тим.

След по-малко от седмица Зенит ще изиграе първия си мач за новия сезон в Премиер лигата, който е гостуване на Химки на 15 юли. Спартак пък започва кампанията като гост на Ахмат (Грозни).