Спартак (Москва) назначи испанец на мястото на Ваноли

Испанецът Гийермо Абаскал бе назначен за старши треньор на руския футболен клуб Спартак (Москва), съобщават "червено-белите".

Пореден чужденец напусна руския футбол

Абаскал, само на 33 години, е най-младият треньор в историята на Спартак. През кариерата си той е водил швейцарския Лугано, с който завърши на осмо място в местното първенство през 2018. През миналия сезон испанецът работи като асистент в Базел, но през февруари бе назначен за временен треньор. Под ръководството на Абаскал тимът зае второто място в шампионата на Швейцария.

През миналия сезон Спартак (Москва) спечели Купата на Русия с досегашния си наставник Паоло Ваноли, който напусна в четвъртък.

Снимки: Gettyimages