ЦСКА - София приключи лагера си в Австрия с разгромна загуба

ЦСКА - София загуби катастрофално последната си контрола в Австрия. "Червените" отстъпиха на носителя на Купата на Румъния Сепси с изразителното 0:4.

Столичани отново допуснаха куп грешки и не създадоха нещо по-интересно в предни позиции и съвсем логично се стигна до поредно поражение в предсезонната подготовка. Тимът, воден от Саша Илич, записа 3 загуби и един успех на австрийска земя с голова разлика 7:13.

Сепси реши всичко още през първото полувреме, когато имаше аванс от три попадения, дело на Козмин Матей (4, 44) и Бранислав Нинай (8). Каталин Голофка оформи крайния резултат в 71-вата минута.
Румънският отбор, в който играе родният защитник и бивш национал Радослав Димитров, спечели и трите си контроли дотук.

Неофициален дебют с червената фланелка направи новото попълнение Брадли де Нойер, който се появи в игра през втората част. Жорди Кайседо и Юрген Матей също записаха първи минути за отбора по време на летния лагер.

Пропадна последната контрола на ЦСКА - София в Австрия

Това бе последна проверка за ЦСКА - София на австрийска земя, след като по-рано днес от клуба обявиха, че предвиденият за утре спаринг срещу унгарския шампион Ференцварош няма да се състои.

Сепси откри резултата още в четвъртата минута след груба грешка на Димитър Евтимов. Стражът на ЦСКА - София напусна наказателното поле, за да пресече извеждащо подаване, но не пое топката по най-добрия начин и Козмин Матей се възползва от неточността, реализирайки в опразнената врата.

4 минути по-късно Бранислав Нинай удвои преднината на своя отбор, след като бе изпуснат от Вилдсхут при ъглов удар и с глава прати кълбото в мрежата на "червените".

Румънците продължаваха да атакуват, а футболистите на Саша Илич трябваше да се бранят в своята половина.

Постепенно ЦСКА - София се окопити, но така и не успя да създаде нещо по-опасно пред противниковата врата.

Към края на първото полувреме Амос Юга сбърка при подаване в центъра на терена, което бе пресечено от Тудорие. Той пусна топката към Козмин Матей, който преодоля Махмутович и от близко разстояние оформи класическия резултат.

Малко след почивката Марк-Емилио Папазов стреля от границата на наказателното поле, но опитът му не бе увенчан с успех.

В 54-ата минута Радослав Димитров центрира по страхотен начин към Тудорие, който нанесе изстрел с глава, но Димитър Евтимов прояви рефлекс и изби в корнер.

След като измина час игра "червените" организираха добро нападение отдясно, при което кълбото достигна до Станислав Шопов. Младежкият национал се справи с един играч на Сепси и стреля, но и стражът на румънците се отчете с добра намеса.

В 71-вата минута двойката централни защитници на ЦСКА - София отново не се разбра помежду си, което позволи на Стефанеску да се откъсне очи в очи с Евтимов. Той не прояви егоизъм и подаде към Голофка, който залъга Махмутович и реализира за 4:0.

До края на срещата Сепси имаше възможност да направи резултата още по-изразителен, но на няколко пъти "зелените" се разминаха с нов гол.

ЦСКА - София 0:4 Сепси

0:1 Козмин Матей (4)
0:2 Бранислав Нинай (8)
0:3 Козмин Матей (44)
0:4 Каталин Голофка (71)

ЦСКА - София: 25. Димитър Евтимов, 19. Иван Турицов (К), 22. Енес Махмутович, 6. Християн Петров, 13. Галин Минков, 21. Амос Юга, 5. Федерико Варела, 7. Йоан Баи, 28. Браян Морено, 30. Яник Вилдсхут, 14. Калоян Кръстев

Сепси: 33. Никзули Роланд, 3. Богдан Митреа, 77. Аднан Аганович, 21. Кристиан Барбуц, 9. Александру Тудорие, 13. Козмин Матей, 88. Радослав Димитров, 6. Николае Паун, 20. Андрес Димитреску, 82. Бранислав Нинай, 8. Йон Георге

Много грешки и тежка загуба за Саша Илич в дебюта му начело на ЦСКА - София
ЦСКА - София се измъчи срещу австрийски слабак, нов блести с два гола за "червените"
Прекратиха РБ Залцбург - ЦСКА - София заради тежък инцидент (видео)