Прекратиха РБ Залцбург - ЦСКА - София заради тежък инцидент (видео)

Контролата между РБ Залцбург и ЦСКА - София бе прекратена десет минути преди края при резултат 2:1 в полза на австрийския шампион. Причина за това стана инцидент с човек от публиката, който падна от трибуната около скамейката на "червените" двайсетина минути преди края. Австрийският запалянко е загубил съзнание, което е довело и до падането му. Лекарите на двата тима започнаха да му оказват първа помощ до идването на медицински хеликоптер, а след десетина минути съдията реши да прекрати контролата.

Иначе Станислав Шопов откри резултата в 28-ата минута, а девет по-късно Симич изравни. Жуниор Адаму осъществи пълен обрат в 52-ата минута.

Наставникът на "червените" Саша Илич имаше много проблеми с контузени състезатели, заради което заложи на любопитна 11-ка. Като централни защитници стартираха Юга и Петров, а на левия бек игра Минков. Атаката поведе Кръстев.

РБ Залцбург пък бе без националните си състезатели, залагайки на 9 футболисти, които са на 20-21 години.

През първите двайсетина минути играта бе равностойна, а ударите по посока на двете врати липсваха. В 23-ата минута Ред Бул осъществи добра комбинация, която завърши с прострелно центриране отляво. Петров, с риск да си отбележи автогол, го изчисти и в случая взе правилното решение, тъй като нападател на австрийците дебнеше зад него.

Така се стигна до 28-ата минута, в която "червените" откриха резултата. Те получиха право да изпълнят фал, Шопов центрарира опасно, никой от двата отбора не успя да играе с топката и тя влетя в мрежата на Ред Бул.

Малко по-късно Жеферсон напусна принудително терена, тъй като получи разтежене, а на негово място влезе Бауренски.

В 37-ата минута австрийският шампион изравни. Бернардо отклони центриране от корнер с глава към Симич, който от метър също с глава вкара за 1:1.

Само 180 секунди по-късно Залцбург можеше да осъществи пълен обрат, но брилянтна намеса на Бусато, който отрази шут на останалия срещу него Овусу, предотврати попадението. В 43-ата минута Форсон стреля след пробив в наказателното поле на българския тим, но Бусато улови. В ответната атака ЦСКА - София спечели корнер. Футболистите на Илич разиграха късо, последва центриране, а след това и разбъркване в наказателното поле на австрийците. Топката стигна до Вион, който отправи тежък удар от 16 метра, но нацели тялото на противников състезател.

На полувремето "червените" извършиха две промени - на местата на Туфегджич и Гарсес влязоха Варела и Баи. След само четири минути игра пък Илич трябваше да извърши още една принудителна смяна. Морено замени контузения Вион.

Ред Бул направи пълен обрат в 52-ата минута, в която Аадму изпревари Бусато след центриране по земя отдясно и вкара за 2:1.

В 56-ата минута изстрел на Кръстев профуча покрай вратата. Две минути по-късно Фернандо преодоля защитник в "червено", а после и Бусато, след което падна на земята и поиска дузпа, претендирайки, че стражът на ЦСКА - София го е съборил, но реферът остана безмълвен.

В 65-ата минута две фантастични намеси на Бусато не позволиха топката да попадне за трети път в мрежата му. Първо стражът отрази удар с глава от 3-4 метра, а след това и добавка от метър и половина.

В 70-ата минута играта бе спряна заради инцидент около резервната скамейка на ЦСКА - София. Лекарите започнаха да оказват първа помощ на човек от публиката. Малко по-късно съдията и двата щаба решиха срещата да бъде прекратена.

РЕД БУЛ ЗАЛЦБУРГ - ЦСКА - СОФИЯ 1:1

0:1 Станислав Шопов 28
1:1 Симич 37
2:1 Адаму 52

РЕД БУЛ ЗАЛЦБУРГ: 1. Мантл, 2. Бремф, 23. Симич, 24. Диара, 32. Форсон, 44. Тижани, 48. Овусу, 51. Ибертсбергер, 52. Васкез, 54. Молнар, 95. Бернардо

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Бусато, 19. Турицов, 21. Юга, 6. Петров, 13. Минков, 3. Жеферсон, 11. Туфегджич, 15. Вион, 27. Гарсес, 8. Шопов, 14. Кръстев (след почивката влизат: Варела, Баи, Морено, Дончев, Папазов, Вилдсхут, Махмутович, Евтимов)