Много грешки и тежка загуба за Саша Илич в дебюта му начело на ЦСКА - София

ЦСКА - София започна с тежка загуба контролите си от лятната подготовка. "Червените" отстъпиха на доскорошния член на германската Бундеслига Гройтер Фюрт с 1:4 в първата си проверка, играна в Йенбах.

Двубоят бе и неофициален дебют за новия наставник на тима Саша Илич. Сръбският специалист включи почти всички футболисти, с които разполага, като заложи на два различни състава през двете полувремена. Новите попълнения - Лазар Туфегджич и Станислав Шопов, дебютираха с червената фланелка, но не успяха да впечатлят в днешната контролна среща.

Тобиас Рахъл откри резултата за "детелините" в 24-тата минута, а 5 по-късно Диксън Абиама удвои аванса на своя тим. След почивката Гройтер Фюрт отбеляза нови две попадения, дело на Рагнар Ахе (48, 81), а четвърт час преди края на редовното време Калоян Кръстев се отчете с почетен гол за ЦСКА - София.

В проверката не взеха участие националните състезатели Иван Турицов, Георги Йомов, Жорди Кайседо и Яник Вилдсхут, както и контузените Юрген Матей, Мено Кох, Радослав Живков и Мартин Смоленски.

Следващата контрола на "червените" е на 21 юни (вторник) срещу австрийския СВ Кематен от 19:30 часа българско време.

Мачът започна равностойно, а първата по-интересна ситуация се откри пред ЦСКА - София. Топката попадна в Марк-Емилио Папазов в наказателното поле, който стреля технично към левия ъгъл на вратата, но противниковият страж се разтегна максимално и изби в ъглов удар.

Малко след като измина четвърт час игра Густаво Бусато също трябваше да се намесва, тъй като Литбарски получи добро подаване на изгодна позиция и не се поколеба да отправи изстрел.

В средата на първото полувреме, след разбъркване в пеналтерията на Гройтер Фюрт, топката попадна в Браян Морено, който стреля от движение право в ръцете на Шафран.

В ответната атака Тобиас Рахъл се възползва от грешка в отбраната на "червените", справи се с няколко футболисти и хладнокръвно прати кълбото в мрежата зад Бусато.

Само 5 минути по-късно Джетро Вилемс се възползва от подхлъзване на Галин Минков в центъра на терена и намери непокрития Диксън Абиама отдясно. Той пое топката и с удар в близкия ъгъл направи безпомощен вратаря на ЦСКА - София за втори път.

Германският тим не спираше да атакува и Густаво Бусато предотврати трето попадение, отразявайки силен шут от границата на наказателното поле. Малко след това Маурисио Гарсес стреля покрай целта.

След почивката Саша Илич почти изцяло подмени своя състав, като единствено Асен Дончев и Марк-Емилио Папазов запазиха местата си.

В 47-мата минута Калоян Кръстев си откри пространство за изстрел, който обаче бе много слаб и не затрудни противниковия страж.

В ответната атака Рагнар Ахе получи на скорост по левия фланг, навлезе в наказателното поле на "червените" и от малък ъгъл преодоля Димитър Евтимов - 0:3.

Малко по-късно юношеският национал Росен Маринов изчисти топката с глава от голлинията след силен удар на играч в "зелено-черно".

Грешките в отбраната на ЦСКА - София не спираха, след като Жеферсон не успя да си спре кълбото и то попадна в съперника в опасна близост до Димитър Евтимов. Рагнар Ахе се възползва от това и стреля мощно, но българският вратар прояви рефлекс и не допусна нов гол.

В 67-мата минута пред "червените" се откриха две добри възможности да върнат едно попадение. Първо Йоан Баи шутира силно, но стражът на Гройтер Фюрт се намеси, а при добавката ударът на Калоян Кръстев бе блокиран.
Останаха съмнения за игра с ръка, но съдията подмина ситуацията.

Четвърт час преди края на редовното време Федерико Варела намери по страхотен начин Калоян Кръстев във вратарското поле, а нападателят не срещна проблем и намали резултата - 1:3.

В 80-ата минута Асен Дончев не действа по най-добрия начин и позволи на противников играч да го загърби и да стреля от близко разстояние. Димитър Евтимов отрази удара на Литбарски, но топката попадна в непокрития Рагнар Ахе, който нямаше как да сбърка на опразнената врата.

ЦСКА - СОФИЯ 1:4 Гройтер Фюрт

0:1 Тобиас Рахъл (24)
0:2 Диксън Абиама (29)
0:3 Рагнар Ахе (48)
1:3 Калоян Кръстев (74)
1:4 Рагнар Ахе (81)

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Густаво Бусато (К), 16. Асен Дончев, 22. Енес Махмутович, 6. Християн Петров, 13. Галин Минков, 11. Лазар Туфегджич, 15. Тибо Вион, 27. Маурисио Гарсес, 28. Браян Морено, 24. Марк-Емилио Папазов, 20. Йоан Бауренски

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 29. Росен Маринов, 17. Александър Бучков, 3. Жеферсон Телес, 5. Федерико Варела, 7. Йоан Баи, 8. Станислав Шопов, 14. Калоян Кръстев, 21. Амос Юга

Гройтер Фюрт: 25. Шафран, 2. Аста, 11. Абиама, 15. Вилемс, 17. Литбарски, 20. Рахъл, 21. Тилман, 22. Гризбек, 23. Юнг, 31. Ангълбергер, 34. Ел Фатахи