Мъри: В това състояние днес и втородивизионен гръцки тим няма да можем да победим, да не говорим за ПАОК

Старши треньорът на Левски Станимир Стоилов отправи критики към играта в защита на своите момчета през второто полувреме в контролата със Септември (София). Двата тима не се победиха и завършиха при резултат 1:1, като беше интересен и форматът на срещата - 25 минути първото полувреме и 35 минути второто. През втората част се появиха всички нови попълнения в отбора на Левски, като според Мъри и тримата трябва да подобрят играта си в защита.

Левски не би новак в дебюта на Попето, Роналдо и Блажевич

“Да, мисля, че младите се представиха добре, имаха желание. Вижда се къде трябва да работим. Съжалявам , че така се наложи да играем само 60 минути, но Септември са имали доста проблеми. Когато има проблеми, трябва да се влиза в положение с противника. През второто полувреме имахме сериозни проблеми в защита, там не подходихме отговорно и сериозно. В атака бяхме по-добре, но в защита не се представихме на добро ниво. В последната линия защитниците лесно допускаха положения пред нашата врата. За 30 минути тук те направиха положения колкото за целия втори полусезон. Играчите нямат вина, аз трябва да реша проблема. С малка група направихме добри атаки, но сме далеко още. Надява се бързо да влизаме в ритъм.

И тримата нови се стараят, има къде да се разработят, и тримата трябва да повишат играта си в защита. В атаката имаме по-силни прояви, но това са неща, които ще работим. Нямаме нужда от нови попълнения и не искаме да харчим излишни финанси. Единствено по-млади играчи за втория отбор ще търсим, които до 6 месеца да можем да наложим в първия тим. Там ще търсим попълнения, които да развиваме.

26 Контрола - Левски - Септемрви (София)

Не трябва да се успокояваме с тази група, искам по-сериозно отношение от играчите и на тренировка, и в контролите. Сериозен разговор ще имам с футболистите. С тази игра и втородивизионен гръцки тим няма да можем да бием, да не говорим за ПАОК. Играта във фаза защита трябва да е безупречна.

Не е проблем, че ги няма няколко човека, тези играчи тук могат да играят много по-добре. Без игра в защита няма как да се развиваме в атака.

На този етпа УЕФА е определила “Георги Аспарухов” за мача с ПАОК. Няма да играем на Националния стадион”, заяви Мъри.

Снимка: start-photo.bg