Латвия продължава безгрешния си ход

Латвия записа четвърта поредна победа в Лигата на нациите, след като спечели визитата си на Лихтенщайн с 2:0.

Латвия прекърши Лихтенщайн с гол през второто полувреме

Гостите тотално надиграха своя съперник и напълно заслужено стигнаха до крайния успех. Той можеше да бъде доста по-убедителен, но през второто полувреме играчите на тима пропуснаха няколко големи възможности за гол. Все пак прибалтийците си свършиха работата още през първата част, когато Владиславс Гутковскис се разписа на два пъти – в 20-ата и 28-ата минути. В 49-ата съотборникът му Робертс Савалниекс също отбеляза гол, който обаче беше отменен след намесата на ВАР и така резултатът остана непроменен.

С тази победа Латвия се доближи на крачка от завръщане в дивизия С, след като два кръга преди края на турнира е убедителен лидер в групата си с актив от 12 точки или с цели 5 повече от втория Молдова, който е със 7 пункта. Андора е на третата позиция с 4 точки, а Лихтенщайн е на дъното без актив след четвъртата си поредна загуба.