Андора с дебютна победа в Лига на нациите

Отборът на Андора записа първата си победа в Лига на нациите, след като победи Лихтенщайн с 2:1 в двубой от група 1 на Лига D. Така Андора събра 4 точки и върви на третата позиция, докато Лихтенщайн е на дъното с 0. Лидер е Латвия с 9, следва Молдова с 4, но с по-добри показатели от Андора

Домакините стартираха със самочувствие срещу отбора, който е с 39 места зад тях в световната ранглиста. Това можеше да им изиграе лоша шега. В 19-ата минута Никлас Бек откри за Лихтенщайн, но попадението беше отменено след намесата на ВАР. Домакините продължиха по-предпазливо, създадоха няколко положения, но до гол през първото полувреме не се стигна.

В началото на втората част и гол на Андора беше отменен след намесата на ВАР. В 78-ата минута беше отсъдена дузпа за домакините за игра с ръка на Андреас Малин, реализирана от Жорди Алаес. В 82-ата минута Хесус Рубио удвои с удар от собствената половина и реши изхода на срещата.

Гостите стигнаха до почетно попадение в добавеното време чрез Ливио Майер, като това беше първи гол за Лихтенщайн от девет мача насам.