Казахстан се справи със Словакия и затвърди амбициите си за изкачване в горната дивизия

Казахстан спечели домакинството си на Словакия с 2:1 в мач от Група 3 от Лига “C” на тазгодишното издание на Лигата на нациите. Двете попадения за домакините бяха дело на Ян Вороговски (18’) и Елихан Астанов (39’), а за гостите Матуш Беро бе точен в (51’).

Тимът на Казахстан откри резултата още преди да са изминали и 18-минути, когато Вороговски успя да се измъкне добре в наказателното поле и с удар в центъра на вратата откри резултата за 1:0.

Футболистите на Магомед Адиев не спряха да бъдат по-активния тим и пропиляха още няколко положения, за да се стигне до ситуацията пет минути преди края на първата част, когато центриране отдясно достигна до точката за дузпа, а там Астанов изпревари бранителите на Словакия и прати топката в мрежата за втори път.

Словакия успя да намали още в самото начало на втората част чрез Матуш Беро, който получи отличен пас от Алберт Руснак и не се поколеба с точен изстрел извън наказателното поле да намали за 2:1. В минутите след попадението футболистите на Щефан Таркович вдигнаха много оборотите, но за тяхно съжаление пропуснаха няколко отлични положения за изравняване на резултата.

В последните минути на двубоя се стигна до грозни сцени и физически сблъсъци между двата тима, именно в тях един от най-активните бе Ондрей Дуда, който в крайна сметка бе изгонен с червен картон.

С тази победа Казахстан вече има 10 точки и е водач в своята Група 3 на Лига “C”, с което домакините потвърдиха сериозните си амбиции за изкачване в горната дивизия. Словакия за момента е на второто място с шест точки, а последните два двубоя в групата ще се изиграят през септември.