Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Сърбия изтръгна победа срещу Швеция като гост

Сърбия записа втора поредна победа в Лигата на нациите, след като се наложи с минималното 1:0 в гостуването си на Швеция в Лига "В", група 4. Макар да падна само един гол, срещата бе доста интересна за наблюдаване, но гостите по-добре се възползваха от възможностите си и си тръгнаха с трите точки.

Гостите първи можеха да открият резултата в 42-ата минута, когато изстрел от фаул на Душан Тадич профуча до лявата греда.

Две минути по-късно и Швеция пропусна чудесна възможност чрез Виктор Клаесон, чийто удар не бе никак далеч от целта.

В 45-ата минута Сърби откри резултата. При едно центриране от корнер Страхиня Павлович свали с глава към Лука Йович, който отблизо отбеляза за 0:1.

През втората част Швеция опита да потърси обрат, но без успех. В 65-ата минута се стигна до спорна ситуация, след като Антони Еланга бе съборен в наказателното поле, но съдията прецени, че дузпа няма.

В крайна сметка Сърбия удържа победата и си тръгна с трите точки, като вече има общо 6 в актива си и заема 2-рото място в групата. Швеция пък вече е на 3-тата позиция с 3 точки.