Казахстан изненада Словакия като гост, ВАР също помогна

Казахстан постигна изненадваща победа с 1:0 като гост на Словакия. Срещата бе от втория кръг в Лига "С", група 3 на Лигата на нациите. Това бе втори успех за казаците от началото на надпреварата и те се очертават като фаворит за спечелване на групата.

Единственият гол в мача падна в 26-ата минута, а негов автор бе Аслан Дарабаев, който се възползва от пас на Елхан Астанов, финтира защитник и стреля във вратата за 0:1.

След това домакините бяха пълен господар на терена и пропуснаха куп положения. В 55-ата минута и гредата помогна на гостите след изстрел на Лукаш Хараслин, а в 77-ата минута Словакия отбеляза изравнително попадение чрез Ладислав Алмаси, но след разглеждане с ВАР голът бе отменен заради нарушение.

В крайна сметка Казахстан удържа крехката си преднина и с актив от 6 точки е лидер в класирането. Словакия пък заема 2-рото място с 3 спечелени точки.