Отново порязаха младежите ни вчера, героят за Швейцария: Голът ми беше от засада

Груба съдийски грешка в снощния мач между България U21 и Швейцария U21 доведе до загубата на “лъвчетата” с 0:1 в мач от 9-ия кръг на група “Е” в квалификациите за предстоящото Европейско първенство. Единственото попадение падна в 56-ата минута, когато точен бе Фабиан Ридер. Тогава Имери стреля, но вратарят Христов спаси, а при добавката Ридер не сбърка и откри. На повторението обаче ясно се вижда как при ударът на Имери Ридер е зад цялата ни отбрана, включително и зад вратаря, като дори е излязъл леко от пределите на терена. Въпреки това обаче голът бе признат.

Трябва да се отбележи, че това не се случва за първи път на младежкия ни национален отбор в този квалификационен цикъл и въпреки че снощи швейцарците се представиха по-добре и търсеха повече попадението, то загуба с 0:1 с гол от засада със сигурност оставя лош привкус.

Интересното е, че дори самият Ридер си признава, че е бил в засада. В минутите след мача голмайсторът говори пред медиите и заяви: “Честно казано, мисля, че бях в засада. Въпреки това голът ми бе признат”, цитира го srf.ch.

България U21 отстъпи на Швейцария

"Знаехме, че ще е трудно не само заради невероятната жега. Късметът никога не идва случайно. Момчетата работиха много и заслужено победиха", коментира пък наставникът на Швейцария Мауро Лустринели, цитиран от blick.ch.

Местните медии в Швейцария също отчитат факта, че голът е бил от засада.