Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

България U21 отстъпи на Швейцария

Националният отбор на България до 21 години отстъпи на връстниците си Швейцария с 0:1 в европейска квалификация. Единственото попадение в мача отбеляза Фабиан Рейдер, макар и да останаха съмнения, че футболистът е бил в положени на засада. Той беше беше точен за домакините в 56-ата минута, като през по-голямата част от двубоя Швейцария бе тимът, който създаваше повече положения пред противниковата врата.

Възпитаниците на Александър Димитров нямат шансове за класиране на финалите, но техният съперник днес търсеше задължителна победа, с която да се върне на лидерската позиция в група “Е”, където стои Нидерландия. Извън състава на България останаха контузените Силвестър Джаспър, Борислав Станков и Станислав Шопов, а Илия Груев бе наказан.

Домакините от Швейцария бяха видимо по-активни на терена и създадоха няколко положения пред нашата врата, от които обаче не се стигна до гол. Първо Христов се намеси добре при удар на Амдоуни в 18-ата минута, а две минути по-късно Имери стреля неточно. В 22-ата минута Хусич пробва късмета си, но стреля встрани. Отново Швейцария потърси гола чрез Ндойе в 24-ата минута, като ударът на нападателя излезе в аут.

Нашите стигнаха до първи удар чрез левия краен защитник Патрик-Габриел Галчев в 25-ата минута. Ударът му обаче беше неточен. Домакините отново застрашиха вратата на Христов в 28-ата минута. И той обаче беше неточен, за радост на „лъвчетата“. В 33-ата минута Крис Добрев стреля неточно. В 37-ата минута късметът се усмихна на България след удар на Ндойе, който срещна гредата. Впоследствие Христов улови топката. В 40-ата минута Христов отново се намеси. Този път той беше на висота след удар на Рейдер.

Второто полувреме започна отново по-добре за швейцарците. Още в самото му начало, в 47-ата минута, Христов трябваше да се намесва след удар на Рейдер. В рамките на минута първо Петков стреля в аут, а след това същото стори и Ндойе. В 56-ата минута Христов се справи с удар на Имери, но секунди по-късно бе преодолян от Фабиан Рейдер. В 60-ата минута и вратарят на Швейцария трябваше да се намесва. Той отрази опасен удар на Марин Петков.

В 67-ата минута Антов не сполучи в опита си да изравни резултата. В 84-ата минута Христов се намеси добре след удар на Мамбимби. В последните минути на двубоя момчетата ни потърсиха изравнителното попадение, но до такова не се стигна и Швейцария се поздрави с важния за тима успех.

ШВЕЙЦАРИЯ - БЪЛГАРИЯ 1:0
1:0 Фабиан Рейдер (56)

Стартови състави:

ШВЕЙЦАРИЯ: 1. Саипи, 13. Блум, 4 Стергиу, 5. Бурч, 2. Хусич, 22. Рейдер, 6. Сом, 10. Имери, 23. Амдуни, 14. Ндойе, 9. Стоилкович;

БЪЛГАРИЯ: 12. Христов, 22. Галчев, 13. Петров, 18. Чернев, 3. Стоянов, 5. Бауренски, 6. Антов, 8. Петков, 7. Василев, 10. Николов, 11. Добрев;

Снимки: tio.ch