Дреновец направи шпалир на шампиона и го победи

В Дреновец едноименния тим се наложи с 3:2 над Спартак (Плевен). Двубоят е от 34-ия последен за сезона кръг на Северозападна Трета лига. Преди срещата, домакините уважиха съперника си за постигнатото първо място с тържество, а отбора на Дреновец направи шпалир за да излязат на терена колегите им от Спартак. В мача след това обаче селекцията на Николай Нинов не показа същото гостоприемство. Въпреки че излязоха без доста от основните си футболисти, плевенчани започнаха добре. До началния четвърт час пропиляха две голови възможности.

Спартак (Плевен) с най-младите в Дреновец

Десетина минути по-късно обаче Пламен Нинов откри резултата, а спартаковци протестираха за засада. Помощник треньора им Петър Ванков беше с капитанската лента на терена, но остана в игра само половин час, защото при единоборство със съперник беше отстранен с червен картон. В 35-ата минута пък се контузи и напусна Дилян Игнатов. Малко преди почивката Денис Димитров удвои преднината на Дреновец. Капитанът му Ивайло Андреев направи резултата класически с шут по диагонала в 68-ата минута. Десетина по-късно Том намали от дузпа. След 180 секунди Алекс Георгиев подаде и резервата Филип Иванов фиксира окончателното 3:2.