Спартак (Плевен) се завърна в професионалния футбол

Спартак (Плевен) победи с 3:0 в Дряново местния Локомотив в среща от 32-ия кръг на Северозападна Трета лига. Успехът осигури на плевенчани завръщане в професионалния футбол, два кръга преди края на настоящата кампания. Стана приятен и спокоен мач, в който гостите контролираха събитията на терена. Везните се наклониха още след началния четвърт час.

Красимир Бислимов: Мачът започва от 0:0

В 7-ата минута Преслав Антонов проби през центъра и с мощен шут заби топката в ъгъла на дряновската врата. След още толкова време Мариян Огнянов центрира от корнер и Цветелин Иванов удвои с глава. Третото попадение реализира в 57-ата минута Огнянов, след чийто шут топката се удари в гредата и спря в мрежата. През тази втора част Антонов и Виктор Иванов уцелиха гредите. Още положения имаха плевенчани. Домакините играха според възможностите си. Адмирации за младите им футболисти, които влязоха като резерви. Става въпрос за родените 2006 година Никола Стойков, Венцислав Маринов, Дарин Николов и година по-малкия Димитър Колев.