Вихър спечели в Дреновец

В Дреновец едноименния тим загуби от Вихър (Славяново) с 1:2. Двубоят е от 32-ия кръг на Северозападната Трета лига. Заслужен успех за гостите. Срещата започна интригуващо. Николай Николов стреля неспасяемо по диагонала и в 6-ата минута топката спря в мрежата на гостите. Само след 180 секунди равенството беше възстановено. Благовест Ленков проби и подаде на голлинията, където Анатоли Петров само отклони топката в мрежата. Вихърци можеха да поведат до почивката, но Тони Паликрушев, капитана Цветан Петров и на два пъти Ленков се разминаха с гола. След почивката домакините отправиха два удара. Съперникът обаче имаше повече шансове.

Вихър тръгва за Дреновец с доста проблеми

Отново в основата им беше Ленков. В 78-ата минута Светослав Кръстев изведе Петров сам срещу вратаря и капитана прехвърли Юлиян Весков, реализирайки победния гол. Влезлият като резерва за славяновския тим Десислав Русев се разписа в 85-ата минута, но рефера не зачете попадението, отсъждайки засада. Накрая Ленков беше фаулиран, но Кристиян Григоров не вкара дузпата, насочвайки топката над гредата.