Когато Павлин Иванов влезе в "зоната", никой не може да го спре

Отборът на Рилски спортист спечели първия мач от финалната серия за титлата с Балкан, след като се наложи над ботевградчани със 78:69 в своята зала “Арена Самоков”. Така носителите на Купата и Суперкупата на България излязоха напред в общия резултат с 1-0 в битката за трофея, като се нуждаят от още два успеха, за да се изкачат за първи път на трона на българския баскетбол.

Рилски нанесе първия удар в серията с Балкан чрез изригване на Павлин Иванов

С основна роля за победата на Рилецо се отличи гардът Павлин Иванов, който даде ранна заявка за наградата за най-полезен играч на финалната серия. Ямболията показа, че двуседмичната пауза никак не се е отразила на ритъма му, като в третата четвърт на срещата взриви коша на съперника с пет тройки, за да фиксира най-резултатната си четвъртина през настоящия сезон със своите 15 точки. Общо в мача Иванов наниза 22 точки, към които добави 4 борби и 4 асистенции при 6/10 стрелба зад дъгата.

Избухването на Павлин в третата четвърт дойде в ключов за развоя на срещата момент. След не толкова качественото си първо полувреме гостите от Ботевград започнаха да намират все повече пролуки в защитата на съперника, като освен това стрелбата им от далечно разстояние заработи на пълни обороти. Иванов обаче използва едно от най-силните качества в своята игра - умението да си създава собствени стрелби, като три от петте му отбелязани тройки в третата част дойдоха от дрибъл, и то през ръката на съперников състезател.

Беше ми интересно как ще ме пазят в първото полувреме, в което ме пазеха със смяна. Два-три пъти пробвах да създам ситуация, но все нещо ставаше и не можех да подам хубав пас. Знаех си, че моята игра ще дойде. Просто трябваше да бъде търпелив и се радвам, че успях да го изтърпя това нещо до третата част. Наистина изгарям, играе ми се и се чувствам много добре”, сподели след мача Иванов за колегите от Max Sport 2.

Павлин Иванов изстреля Рилски напред с 2-0

Освен с 22-те си точки, 29-годишният стрелец се отчете и с втория най-висок +/- в състава на Рилски с +11, нареждайки се веднага след капитана Златин Георгиев, който помогна на своя отбор да надвкара опонента с 13 точки, докато бе на паркета. В два от последните си три мача в плейофите Павлин Иванов прескача границата от 20 отбелязани точки, след като в двубой №2 от полуфиналната серия със Спартак Плевен наниза върховите си за сезона 25 точки.

Гардът определено обича атмосферата в най-важните сблъсъци през настоящия сезон, след като той бе и в основата на триумфа на Рилски в турнира за Купата на България. Тогава Иванов вкара 23 точки при 5/6 стрелба от тройката на полуфинала срещу Берое, а в сблъсъка за трофея отчая Левски с 21 точки при 5/7 успеваемост от далечно разстояние. По този начин националът грабна отличието за MVP на надпреварата.