Кадис избегна изпадането в последния момент

Отборът на Кадис си гарантира оставането в Ла Лига и през следващия сезон. Това стана факт благодарение на минималната победа на тима с 1:0 при гостуването на Алавес в последния 38-и кръг от испанското първенство.

Южняците заслужено стигнаха до важния успех, тъй като имаха по-чистите голови положения в мача. Така решаващият момент настъпи в 76-ата минута, когато появилият се в игра малко по-рано Антони Лосано отбеляза жизненоважното попадение след центриране по земя на Исаак Карселен. Само две минути по-късно той отново се разписа, но при вдигнат флаг за засада. Баските можеха да получат дузпа в 86-ата минута за игра с ръка на Алфонсо Еспино, но до такава не се стигна след проверка с ВАР.

По този начин Кадис се спаси в последния възможен момент от изпадане. Тимът беше в опасната зона преди началото на кръга, но в крайна сметка след днешния си успех завърши на 17-ата позиция с 39 точки в актива си. Алавес остана на дъното в класирането с 31 пункта, като още преди мача се знаеше, че през следващия сезон ще играе във втора дивизия.