Спартак (Плевен) укроти дубъла на Етър за десет минути

Спартак (Плевен) спечели с 5:2 срещу втория отбор на Етър във Велико Търново. Двубоят е от 30-ия кръг на Северозападна Трета лига. Стана интересен мач. Адмирации за юношеската формация на домакините, който опитваше да се надиграва с лидера. В началото дори го правеше успешно.

Етър II: Най-добре се играе срещу лидер

Даниел-Виктор Кънчев ознаменува поредния си силен мач с красиво попадение. Направи в 4-ата минута, когато от 25 метра прехвърли ефектно плевенския вратар – 1:0. Гостите решиха всичко за 10 минути. Първо в 27-ата Преслав Антонов беше фаулиран и сам реализира дузпата.

Петър Ванков: През миналия сезон подценихме Етър II и загубихме

Мариян Огнянов направи обрата в 32-ата след прецизно изпълнение на фаул. В 37-ата пък Антонов стреля неспасяемо от границата на наказателното поле. Малко след почивката Цветелин Иванов се извиси и с глава забоде топката в мрежата след центрирани от корнер. Антонов оформи своя хеттрик в 71-ата минута. Търновският вратар Ангел Мартинов игра с ръка извън наказателното поле и беше отстранен с червен картон 120 секунди преди края. Малко преди последния съдийски сигнал, най-ниския на терена – резервата Златин Боянов реализира с глава за окончателното 2:5.