Леклер ще иска да прекъсне серията на Верстапен в Гран При на Испания

Световният шампион във Формула 1 Макс Верстапен спечели последните две състезания в Маями и Емилия-Романя, както и спринта на „Имола“. В два от тези три случая той победи в директен дуел на пистата своя съперник в спора за титлата Шарл Леклер, който не е печелил от Гран При на Австралия преди 6 седмици.

Монегаскът има предимството преди старта на шестата надпревара за година в Испания, след като показа характер и спечели вчерашната квалификация за място. Така той си осигури своя втори пореден и общо четвърти полпозишън от началото на сезона във Формула 1.

Хладнокръвен Леклер с 2-ри пореден полпозишън, притеснения за Верстапен

До него на стартовата решетка ще застане именно Верстапен, който бе спрян от технически проблеми във вчерашния ден. Това няма как да не притесни световния шампион преди старта на състезанието на „Каталуния“, тъй като в първите пет старта той вече регистрира две отпадания заради технически проблеми, което е и причината за неговото изоставане. Разликата между Леклер и Верстапен преди Гран При на Испания е 19 точки в полза на монегаска.

Трети на стартовата решетка по-късно днес ще се нареди първият от местните любимци, Карлос Сайнц, който не успя да се пребори за старт от първата редица за 0.093 секунди. Компания на пилота на Ферари на втория ред ще прави Джордж Ръсел, който победи с едва 0.027 секунди Серхио Перес в спора за четвъртото място.

Шести на старта ще бъде победителят от последните пет издания на Гран При на Испания Люис Хамилтън, който ще се надява на чудо, за да стигне до шести пореден успех на „Каталуния“. Топ 10 на стартовата решетка ще допълнят Валтери Ботас, Кевин Магнусе, Даниел Рикардо и Мик Шумахер.

Надпреварата за Гран При на Испания, шести кръг за сезон 2022 във Формула 1 стартира в 16:00 часа българско време и ще може да бъде следена на живо със Sportal.bg.

Снимки: Imago | Снимки: Gettyimages