Левски пречупи ЦСКА и взе сериозен аванс в серията - отзивите на живо от зала "Христо Ботев"

Динамо (Загреб) спечели титлата в Хърватия за пети пореден сезон

Динамо (Загреб) стана шампион на Хърватия по футбол за пети пореден сезон и за общо 23-ти път от обявяването на страната за независима от Югославия. В мач от предпоследния 35-и кръг на местната лига Динамо победи с 2:0 като гост Шибеник. С успеха "сините" събраха 76 точки и кръг преди края са недостижими за втория Хайдук Сплит, който изостава на четири пункта. Точни за победата на Динамо при гостуването в Шибеник бяха Марко Толич и Петър Бочкай шест минути преди края на първото и шест минути след началото на второто полувреме.

Тимът на Динамо, който е деветкратен шампион на Югославия и един път на Независимата хърватска държава, няма да може да направи дубъл този сезон, тъй като не се класира за финала за купата на страната, в който съперници ще бъдат Хайдук и Риека. От елита на хърватския футбол изпада тимът на Драговоляц, който кръг преди края е на последното десето място с 19 точки, на девет от спасителния бряг.

Снимки: Imago