Лестър нямаше проблеми с деморализирания Норич

Лестър победи изпадналия Норич с 3:0 и се придвижи в горната половина на таблицата на Премиър лийг, изпреварвайки цели 4 отбора - Нюкасъл, Брентфорд, Астън Вила и Кристъл Палас. "Лисиците" вкараха всички голове след почивката, като два от тях бяха дело на Джейми Варди, а един добави Джеймс Мадисън.

Брендън Роджърс предприе пет промени в стартовите 11 в сравнение с домакинската загуба от Евертън. Джеймс Джъстин се появи на левия фланг на защитата, в средата на терена се завърна Джеймс Мадисън, а в предни позиции започнаха Джейми Варди, Адемола Луукман и Харви Барнс.

В предишния си мач Норич беше разгромен с 0:4 от Уест Хам и днес мениджърът Дийн Смит направи рокади във всички линии, а шанс от първата минута получи 19-годишният Тони Спринджет, за когото това беше дебют като титуляр в Премиър лийг.

В 11-ата минута вратарят на "канарчетата" Ангъс Гън направи впечатляващо двойно спасяване. Той изби силен удар на Мадисън, а след това с една ръка отрази и изстрела при добавката на Варди. Норич отговори с добра възможност за младока Спринджет, но Каспер Шмайхел излезе навреме и осуети опасността. В 16-ата минута Шмайхел отново трябваше да се намесва, този път след шут на Димитрис Янулис.

Макс Аарънс беше много деен по десния фланг за гостите, а Лестър не успяваше да се справи с пробивите му. Малко преди почивката Харви барнс падна в наказателното поле, но реферът подмина претенциите му за дузпа. Буквално в последните секунди на полувремето Теему Пуки се оказа на отлична позиция и стреля, но топката срещна гредата.

На почивката Адемола Луукман отстъпи мястото си на Нампали Менди, а Лестър вдигна оборотите. В 54-ата минута Харви Барнс центрира към Варди, а неговият удар рикошира в крака на Ханли и Ангъс Гън нямаше какво да стори. "Лисиците" заиграха с настроение и в 62-ата минута нов пас на Барнс стигна до Джейми Варди, който покачи на 2:0.

Норич нямаше съпротивителни сили, а смените на Дийн Смит не помогнаха. В 70-ата минута Джеймс Мадисън реши всичко с удар от границата на наказателното поле, след като преди това Гън изби центриране на Дюсбъри-Хол.

До края не се случи нищо интересно и домакините се изкачиха на 10-о място в класирането, а техният съперник е последен и едновременно с най-слаба защита и най-слабо нападение.

Снимки: Gettyimages