Евертън вижда спасението след успех в Лестър

Евертън постигна изключително ценна победа с 2:1 при гостуването си на Лестър. Този успех извади “карамелите” от зоната на изпадащите. Всички голове в мача паднаха в първия половин час. Виталий Миколенко откри в шестата минута, Патсон Дака изравни в 11-ата, а Мейсън Холгейт се разписа в 30-ата минута.

Тимът на Франк Лампард изпревари Бърнли и Лийдс, като вече е на 16-о място, а освен това е изиграл мач по-малко от конкурентите си за оцеляване. Лестър от доста време няма за какво да играе и остана на 14-та позиция.

Първата добра ситуация в двубой бе за домакините, но първият гол бе за гостите. Евертън поведе след страхотен удар от воле на Миколенко. “Лисиците” бързо изравниха след груба грешка в защитата на съперника. Йери Мина се сблъска със съотборник и топката отиде в Дака, който напредна и преодоля Пикфорд. Голът дойде секунди, след като удар на Дукуре срещна гредата на другата врата.

Мина напусна терена поради контузия в 18-ата минута. Това обаче не се отрази на играта на гостите, които отново поведоха след половин час игра. Шмайхел не се намеси много добре след удар на Ричарлисон и прати топката на главата на Холгейт. През второто полувреме Лестър доминираше, но блестящи изяви на Пикфорд предотвратиха нов гол и помогнаха Евертън да си тръгне с трите точки.

Снимки: Gettyimages