Уест Хам отнесе изпадналия Норич

Уест Хам се доближи до завръщане в евротурнирите, след като спечели с 4:0 гостуването си на последния в класирането Норич. “Чуковете” водеха с три гола на почивката, след като Саид Бенрама се разписа на два пъти, а веднъж вкара Микаел Антонио. Мануел Лансини отбеляза четвъртото попадение от дузпа в 65-ата минута.

Отборът на Дейвид Мойс спря серия от четири поредни загуби във всички турнири. Лондончани са седми, като изостават на 3 точки от шестия Манчестър Юнайтед, но са изиграли мач по-малко. Те са на позиция за участие в Лигата на конференциите, но се надяват да се върнат в Лига Европа, където този сезон играха на полуфиналите.

Норич записа четвърта поредна загуба и показа нагледно защо ще играе в Чемпиъншип следващия сезон. Индивидуални грешки и слабости в защита бяха причина за головете. В 12-ата минута Джаред Боуен намери Бенрама, който стреля, топката се отклони и мина покрай Тим Крул. След половин час игра Крул се сблъска с Ханли и това изведе Антонио на празна врата и доведе до втори гол. Секунди по-късно Боуен пропусна добра възможност.

Боуен се отчете с втора асистенция в края на първото полувреме, когато отново изведе Бенрама за втория му гол в мача. Малко след почивката попадение на Сам Байръм бе отменено след намеса на ВАР. Системата за видеоповторение влезе в действие и в средата на втората част, като след разглеждане бе отсъдена дузпа за Уест Хам за игра с ръка на Сьоренсен. Лансини се разписа от бялата точка.

Снимки: Gettyimages