Кишварда си върна второто място, Карабельов с жълт картон

Янис Карабельов получи жълт картон при победата на неговия Кишварда с 2:1 над Пакш в унгарското първенство. Българският халф беше официално предупреден в 40-ата минута, а в средата на второто полувреме отстъпи мястото си на Бенце Йотвьош. Единственото попадение в двубоя пък реализира Дритон Цамак в 31-ата минута.

Минималният успех позволи на Кишварда да си върне второто място, на което за кратко се настани Академия Пушкаш. Отборът на Карабельов има 56 точки и със сигурност ще участва в евротурнирите през следващия сезон. В последния кръг Кишварда ще посрещне Залаегерсег, който не се бори за нищо.

Шампион на Унгария отново е Ференцварош, а голямата интрига е на дъното. Гирмот е почти сигурен изпадащ, а вторият отбор, който ще напусне елита, ще е някой измежду столичните Хонвед и МТК. Хонвед има аванс от 2 точки, но в последния кръг ще гостува на Академия Пушкаш, а МТК има по-лесна задача в домакинството си на Дебрецен.