Тимът на Вутов отново не спечели, сензационна загуба за шампиона Ференцварош

Антонио Вутов не беше в групата на Мезьокьовешд-Жори, а отборът му направи 0:0 с Хонвед в предпоследния кръг от сезона в унгарското първенство. Гостите играха с човек повече цяло второ полувреме, след като Зинедин Машаш от Хонвед получи червен картон в 38-ата минута, но не успяха да стигнат до трите точки.

Това беше трети пореден двубой без победа за Мезокьовешд-Жори. Тимът е 9-и в класирането и без шансове да се пребори за участие в евротурнирите. Хонвед пък е на 10-о място и ще трябва да решава съдбата си в последния кръг. Отборът от Будапеща се нуждае поне от равенство в гостуването си на Академия Пушкаш, за да остане в елита без да разчита на чужда помощ.

МТК Будапеща е другият застрашен от изпадане. Снощи МТК, за който игра бившият вратар на Левски Милан Миятович, разгроми с 3:0 шампиона Ференцварош. "Фради" отпразнува титлата с феновете си, но на терена нямаше поводи за радост. Два гола на Марко Футач и един на Боян Миовски донесоха ценния успех на МТК. При равенство или загуба, отборът щеше да изпадне, но сега трябва да победи Дебрецен в последния кръг и да чака грешна стъпка на Хонвед, за да оцелее.

Дебрецен завърши 1:1 с Академия Пушкаш у дома и заема 7-о място в подреждането. Дориан Бабунски игра до 75-ата минута, когато бе заменен от бившия унгарски национал Балаш Джуджак. Академия Пушкаш е на втора позиция с 54 точки, а трети е Кишварда с 53. Тимът на Янис Карабельов гостува на Пакш днес.