Ференцварош спечели титла номер 33 в Унгария

Ференцварош спечели за 33-ти път титлата в унгарското футболно първенство. В среща от 29-ия кръг на ОТП Банк лигата воденият от руския специалист Станислав Черчесов тим на столичани победи с 2:1 като домакин Уйпещ.

С успеха "зелените орли" събраха 62 точки и четири кръга преди края тимът е недостижим за намиращите се на второ и трето място Кишварда и Академия Пушкаш, които имат по 49 точки.

Токмак Нгуен и Балинт Вечеи вкараха головете за успеха на Ференцварош в 19-ата и 38-мата минута, а за Уйпещ се разписа грузинецът Буду Зивзивадзе от дузпа в 6-ата минута. За Ференцварош това е четвърта поредна титла на Унгария.