Отборът на Крушчич не можа да защити Купата на Унгария

Носителят на Купата на Унгария Уйпещ отпадна на полуфиналите в тазгодишното издание на турнира. Тимът от Будапеща, който е воден от бившия наставник на ЦСКА - София Милош Крушчич, загуби с 0:3 от Пакш. Абдулай Диаби си вкара автогол в 27-ата минута, а през второто полувреме Йожеф Виндекер и Мате Шайбан решиха всичко в полза на домакините. В последния четвърт час Уйпещ остана с човек по-малко след червен картон на гръцкия защитник Георгиос Кутрубис.

На резервната скамейка на гостите останаха двама футболисти, познати от изявите си в родното първенство - халфът Петрус Бумал и нападателят Фернандо Виана.