Фенербахче докосва второто място след равенство с Бешикташ

Големият сблъсък от 36-ия кръг на турското първенство между Бешикташ и Фенербахче завърши наравно - 1:1. От точката по-доволни ще са "фенерите", които са много близо до това да си осигурят второто място в крайното класиране и участие в квалификациите на Шампионската лига. "Черните орли" пък са едва на седма позиция и по всичко личи, че ще пропуснат евротурнирите.

Фенербахче беше в серия от 7 победи преди визитата на "Водафон Парк". Отборът на Исмаил Картал поведе още в 6-ата минута с гол на Филип Новак. Чехът се разписа отблизо след грешка в защитата на домакините и пас на Сердар Дурсун. Малко по-късно Бешикташ получи дузпа, но Мичи Батшуай уцели гредата.

В 31-ата минута реферът Арда Кардешлер даде втора дузпа за домакините. Този път зад топката застана Рашид Гезал, който не сбърка. През второто полувреме гредата още веднъж спря Батшуай след удар с глава, а финалният щурм на "черните орли" не доведе до нов гол във вратата на Фенербахче.

"Фенерите" водят с пет точки пред третия в класирането Коняспор, но са изиграли и мач повече. До края на сезона те ще посрещнат Фатих Карагюмрюк и ще гостуват на изпадналия Йени Малатияспор. Единственият шанс на Бешикташ да се добере до участие в Лигата на конференциите е да се пребори за петото място, заемано в момента от Аланияспор, и да се надява шампионът Трабзонспор да вдигне и Купата на Турция.