Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Фенербахче ликува в дербито с Галатасарай

Фенербахче спечели с 2:0 дербито с големия си враг Галатасарай. Двата тима се изправиха един срещу друг в сблъсък от 32-ия кръг на турската Сюперлига. Домакините успяха да измъкнат победата и да запишат ценни три точки в актива си.

Фенербахче поведе в резултата в 26-ата минута. Тогава Брайт Осави-Самюъл почти от аутлинията върна топката назад към Миха Зайц, който овладя и с удар в далечния ъгъл не даде шанс на вратаря за 1:0.

В 68-ата минута резултатът бе удвоен. Мерт Хакан Яндаш центрира в наказателното поле, където Сердар Дурсун се отскубна от защитата и отблизо с глава порази вратата за 2:0.

С тази победа Фенербахче все още запазва теоритични шансове в битката за титлата, макар че разликата с лидера Трабзонспор е цели 13 точки и трябва да стане някакво огромно чудо в оставащите 6 кръга.

Успехът е доста по-важен за домакините в битката им за втората позиция, която дава право на участие в Шампионската лига. Там нещата са на кантар, като Фенербахче е с 59 точки, а третият Коняспор е с 58. Галасатарай реално отдавна не се бори за нищо, като се намира в долната половина на таблицата с 41 точки на 14-ото място.