Илиан Илиев и Аполон държат титлата в ръцете си

Националът Илиан Илиев почти сигурно ще спечели титлата в кипърското първенство още в дебютния си сезон с екипа на Аполон (Лимасол). Днес отборът на българина победи драматично АПОЕЛ с 3:2 в директен спор за първото място и два кръга кръг преди края има аванс от 4 точки пред гранда от Никозия

Преди днешния сблъсък Аполон завърши наравно в 8 от последните си 9 мача, а междувременно отпадна и от турнира за Купата на Кипър. АПОЕЛ демонстрира значително по-добра форма и скъси изоставането си от върха, но в директния дуел се оказа на губещата страна и ще трябва да се задоволи с второто място.

Илиан Илиев не игра в днешния мач. Бившият халф на Черно море остана на пейката, след като в предишните три кръга неизменно се появяваше като резерва. За последно родният футболист беше титуляр при равенството 1:1 с Анортозис на 13 март. Българинът има общо 24 мача и 1 гол през сезона.

АПОЕЛ създаде повече положения, но директният футбол на домакините им донесе успех. На полувремето Аполон водеше с 2:0 след попадения на Йоанис Питас в 20-ата минута и Мавриас Харалампос в 30-ата. Янис Сациас намали след час игра, но Ранжело Янга върна аванса от два гола на Аполон. До края АПОЕЛ успя само да намали чрез Торнике Окриашвили в 76-ата минута.

В последния кръг Аполон ще играе срещу градския си съперник Арис, който се бори за третото място. Днес Арис завърши 1:1 с АЕК Ларнака, като се добра до точката с гол на Даниел Сикорски от дузпа в 93-ата минута. АЕК обаче запази преднината си от 1 точка и ще спечели бронзовите медали, ако в след седмица победи Пафос.