Сасуоло отново не успя да победи Удинезе

Отборите на Сасуоло и Удинезе завършиха наравно 1:1 на “Мапей” в двубой от 36-ия кръг на Серия "А". Така фриуланите нямат загуба в последните си осем мача срещу този съперник.

“Неровердите” поведоха още в шестата минута, когато Джакомо Распадори запази топката в наказателното поле и пусна пас към Джанлука Скамака, който я добута в противниковата мрежа. “Зебрите” все пак стигнаха до равенството в 77-ата минута. Тогава Брам Нуйтинк се разписа с добавка след изпълнение на корнер. Отначало голът му не беше зачетен поради засада, но ВАР показа, че няма такава. В оставащото време домакините можеха да отбележат победен гол, но вместо това пропуснаха няколко големи възможности да го направят.

След това реми двата отбора останаха съседи в класирането. Сасуоло е 11-и с 47 точки в актива си, а Удинезе е 12-и с 44 спечелени пункта.

Снимки: Gettyimages