Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Интер се справи с Удинезе и не изпуска Милан от очи

Отборът на Интер постигна победа с 2:1 при гостуването си на Удинезе в двубой от 35-ия кръг на Серия "А". Иван Перишич (12’) и Лаутаро Мартинес (39’) отбелязаха двата гола за “нерадзурите”, а Игнасио Пусето (72’) беше точен за фриуланите. Така “Змията” не допусна градският съперник Милан да увеличи аванса си в битката помежду им за Скудетото.

Симоне Индзаги предприе четири промени след загубата с 1:2 от Болоня. Капитанът Самир Ханданович превъзмогна физическия си проблем и се завърна на вратата, заменяйки грешника от предишния мач Йонуц Раду. Този път Матео Дармиан беше предпочетен пред Дензъл Дъмфрис, а наказаният Хакан Чалханоолу беше заместен от Роберто Галярдини. Последното ново име беше това на Един Джеко, който се появи на мястото на Хоакин Корея, за да си партнира с Лаутаро Мартинес в нападение. Домакините също бяха подредени в 3-5-2 с Жерард Деулофеу и Айзък Съксес в атака.

"Нерадзурите" поведоха в резултата още с първото си положение в мача. В 12-ата минута Федерико Димарко центрира от корнер, а Перишич се разписа с глава в своя мач номер 250 за миланския гранд. Домакините веднага отговориха с далечен шут на Уолъс, който обаче беше спасен от Ханданович. В 17-ата минута Димарко отне топката от Науел Молина и отправи изстрел, при който тя претърпя рикошет, а след това Марко Силвестри я изби в корнер. Секунди по-късно Джеко опита удар с глава, който беше твърде неточен. В 27-ата минута Съксес беше принудително заменен от Игнасио Пусето заради мускулна травма. Три минути след това именно аржентинецът пробва удар, който обаче не намери целта.

В 36-ата минута Лаутаро беше изведен по чудесен начин, а Силвестри изби опита му за прехвърлящ удар. Пабло Мари попречи на Джеко да направи добавка, като босненецът поиска дузпа за нарушение срещу себе си. След проверка с ВАР главният съдия все пак посочи бялата точка. Лаутаро изпълни дузпата, като нацели страничната греда, но дотича и беше точен от добавка, с което удвои аванса на гостите.

В 51-ата минута Джеко беше изведен сам срещу вратаря, но се засуети и ударът му по земя мина покрай вратата. Малко след това Уолъс нанесе далечен шут, който се оказа неточен. В следващите минути мачът навлезе в спокойно темпо без сериозни положения пред двете врати. В 69-ата минута резервата Лазар Самарджич се блъсна в Дармиан, като съдията не обърна внимание на домакинските претенции за дузпа.

Три минути по-късно фриуланите намалиха своето изоставане. Деулофеу изпълни опасен пряк свободен удар, като Ханданович съумя да избие топката. Дестини Удоджи обаче стигна пръв до нея и я пусна към Пусето, който я добута във вратата за 1:2. В 76-ата минута резервата Корея направи пробив и стреля от малък ъгъл, но Силвестри отрази удара му. Две минути по-късно влезлият като смяна Артуро Видал се разписа, но при очевидна засада. Малко преди края на мача Николо Барела напусна принудително терена с травма в коляното, но неговият отбор успя да запази крехката си преднина.

Така Интер продължава да е втори в класирането с актив от 75 точки или само с две по-малко от лидера Милан. Удинезе пък е на 12-ата позиция с 43 пункта.

УДИНЕЗЕ - ИНТЕР 1:2

0:1 Перишич (12')

0:2 Лаутаро (39')

1:2 Пусето (72')

Удинезе: Силвестри, Бекао, Мари, Перес, Молина, Арслан, Уолъс, Перейра, Удоджи, Деулофеу, Съксес

Интер: Ханданович, Шкриняр, Де Фрай, Димарко, Дармиан, Барела, Брозович, Галярдини, Перишич, Лаутаро, Джеко

Снимки: Gettyimages