Стивън Петков и компания обърнаха втория тим на Бенфика

Стивън Петков се появи като резерва, а неговият Фейрензе се наложи с 2:1 при визитата си на Бенфика Б в среща от 33-ия кръг на Лига Португал 2. Отборът на българина загуби шансовете си за промоция след серия от 4 мача без победа, но днес игра силно и измести от 4-ото място дублиращия тим на лисабонския гранд.

Жаир Тавареш откри за Бенфика Б в 17-ата минута, а Петков влезе малко преди почивката, заменяйки Телес. Гостите изравниха в средата на второто полувреме с попадение на Зе Рикардо. В 88-ата минута Ману пропусна дузпа за Фейрензе, но Жардел беше на точното място и донесе успеха на своя отбор.

Начело в класирането е Рио Аве с 67 точки, следван от Каса Пиа с 65. Трети, но с мач по-малко от конкурентите си, е Шавеш. В последния кръг Шавеш гостува на Рио Аве, като тогава ще стане ясно кой от двата тима ще се класира директно за елита.

Стивън Петков е осми при голмайсторите с 11 попадения.