Отборът на Стивън Петков се пребори за точка срещу пряк конкурент

Стивън Петков започна като титуляр за Фейрензе, а отборът му стигна до ценно равенство 1:1 при гостуването си на Каса Пиа в двубой от 27-ия кръг на Лига Португал 2. Попадението за тима на българина вкара бившият халф на Лудогорец Фабио Ешпиньо от дузпа.

Преди няколко дни Петков донесе победата над Ещрела Амадора и днес заслужи да започне от първата минута. Той остана на терена до 81-ата минута, когато бе заменен от Оче Очоуечи. Малко преди това родният нападател получи жълт картон. Каса Пиа поведе с гол на Зак Мускат в 29-ата минута, а Ешпиньо изравни в 54-ата.

Равенството остави Фейрензе на 4-о място в класирането с 48 точки. Каса Пиа е на втора позиция с 53, а при победа щеше да измести от върха Рио Аве. Трети е вторият отбор на Бенфика, който обаче няма право на промоция за елита. В следващия кръг Фейрензе ще посрещне Академика (Визеу).