Стивън Петков с пореден важен гол за Фейрензе

Стивън Петков отново вкара гол, а Ферензе постигна ценна победа в домакинството си на Академика (Визеу) от 28-ия кръг на Лига Португал 2. Отборът на българския нападател се наложи с 2:1 и заема трето място в класирането с 50 точки. Ако запази тази позиция, Фейрензе ще играе бараж за влизане в елита.

Петков започна като титуляр и откри резултата още в 4-ата минута след асистенция на Жоао Оливейра. Бившият футболист на Ботев (Пловдив) и Левски остана на терена до 63-ата минута, а преди това получи и жълт картон. Неговият отбор стигна до успеха в добавеното време на мача с гол на Калдерон Варгас, след като преди това Бруно си бе вкарал автогол за 1:1 в 66-ата минута.

Стивън Петков има 10 гола през сезона и е на пето място в подреждането при стрелците. Неговият Фейрензе събра 51 точки и отстъпва само на Риво Аве (54) и Каса Пиа (53). За промоция сред най-добрите се бори и Шавеш. В следващия кръг Фейрензе ще гостува на втория тим на Порто.