Салернитана продължава да мечтае след победа над Фиорентина

Салернитана продължава да мечтае за спасение. Изглеждалият обречен доскоро клуб от Салерно надви Фиорентина с 2:1 у дома в мач от 34-ия кръг на Серия “А” и записа трета поредна победа в италианския шампионат. По този начин воденият от Давиде Никола тим е вече само на 3 точки от спасителното 17-о място, на което се намира в момента Каляри с 28 точки. Салернитана вече е на 18-о място с 25 точки. С по 22 на последните две позиции са Дженоа и Венеция. Поражението пък е тежък удар по амбициите на Фиорентина за по-предно класиране. “Виолетовите” (в жълти екипи днес - б.р.) остават седми с 56 точки и имат мач по-малко от петия Рома, който е с 58.

Домакините започнаха вихрено и от първите минути създадоха опасности за вратата на стража Пиетро Терачано. В 9-тата минута Салернитана вече бе напред в резултата. След центриране от корнер на Емил Бохинен босненският нападател Милан Джурич с глава изпрати топката във вратата.

Тимът от Салерно имаше и още възможности за гол, но вместо резултатът да стане 2:0, в 64-тата минута Рикардо Сапонара изравни за 1:1. Опитният халф, появил се в игра от началото на втората част, се възползва по най-добрия начин от центриране на друга резерва - Алваро Одриосола. Сапонара се намираше на точката за изпълнение на дузпа, много добре овладя топката и веднага я насочи във вратата.

Гол на Бохинен след това бе отменен заради засада, но Салернитана все пак издебна своя миг, за да нанесе решаващия удар. В 79-тата минута Федерико Бонацоли влезе в ролята на “златен жокер” за домакините. Той наказа груба грешка на бразилския защитник Игор и след центриране на Матео Руджери порази целта от съвсем близко разстояние. Игор се замота пред собствената врата, като вероятно не видя дебнещия зад гърба му Бонацоли, а юношата на Интер само това и чакаше, за да се превърне в герой за тима си.