Аталанта и Торино си спретнаха надстрелване с осем гола

Отборите на Аталанта и Торино сътвориха истински голов спектакъл в отложения мач помежду си от 20-ия кръг на Серия "А". Срещата в Бергамо завърши при резултат 4:4, а двата тима поделиха по една точка.

Мачът започна с ранен гол за гостите Денис Прает получи пас на скорост, пребори прекия си пазач и стигна до аутлинията, откъдето подаде удпореден пас към Арналдо Санабрия, който засече във вратата за 0:1.

Аталанта реагира бързо и в 18-ата минута получи дузпа за нарушение на Рикардо Родригес, а Луис Муриел отбеляза от бялата точка за 1:1.

След това в 20-ата имнута втори гол на домакините бе отменен заради засада, но те успяха да излязат напред в резултата в 23-ата минута, когато след заучено положение от корнер Луис Муриел подаде за Мартен де Роон, който от ъгъла на наказателното поле стреля неспасяемо за 2:1.

Последва обаче реакция от страна на Торино, който направи нов обрат. Гостите си спечелиха две дузпи в 36-ата и 63-ата минута, като и двете бяха реализирани от Саша Лукич за 2:3.

В 67-ата минута пък Ремо Фройлер си отбеляза зрелищен автогол, засичайки във вратата си остро центриране в наказателното поле, като така направи резултата 2:4.

Аталанта обаче не се предаде и успя да се добере поне до равенството. Първо в 78-ата минута Луис Муриел пусна страхотен пас в коридор за Марио Пашалич, който хладнокръвно отбеляза за 3:4. В 84-ата минута и бергамаските получиха втора дузпа в своя полза, а отново Муриел оформи крайното 4:4.

Макар да се добраха до точка, домакините едва ли ще са твърде щастливи от този резултат, който почти сложи край на надеждите им в битката за Шампионската лига. Аталанта остава на 8-ото място в класирането с 55 точки. Торино пък отдавна играе само за престиж и след това реми заема 11-ата позиция с 44 точки.