Болоня не се огъна и срещу Рома

Няколко дни, след като изненадващо удари Интер, Болоня измъкна точка и при гостуването си на Рома. Двубоят на "Олимпико" завърши 0:0 и по този начин "вълците" не вкараха гол в домакински мач срещу този съперник за първи път от 1977 година. Отборът на Жозе Моуриньо е 5-и в класирането, но на цели 10 точки зад Ювентус, а Болоня записа шести пореден мач без загуба и заема 13-а позиция в подреждането. След този мач окончателно станаха ясни и четирите участника на Италия в Шампионската лига през сезон 2022/23 - Милан, Интер, Наполи и Ювентус.

Моуриньо даде шанс на доста резерви, за да запази основните си футболисти за реванша от полуфиналите в Лигата на конференциите срещу Лестър. По двата фланга започнаха Стефан Ел Шаарауи и Ейнсли Мейтланд-Найлс, а в предни позиции действаха Николо Дзанило, Карлес Перес и Феликс Афеня-Гиан.

Рома поиска дузпа още в 50-ата секунда за игра с ръка на Гари Медел в наказателното поле, но ситуацията беше прегледана с ВАР и играта продължи. Гостите разчитаха на дълги пасове към Марко Арнаутович и при един от тях австриецът можеше да изпревари Руи Патрисио, но реши да предпази стража на "вълците" и прибра крака си.

В средата на полувремето Карлес Перес стреля мощно, но Скорупски спаси. Болоня отговори с опасна атака на Денсо Касиус, който беше спрян от перфектен шпагат на Джанлука Манчини

След почивката Рома заигра с повече скорост. Моуриньо направи 4 смени наведнъж в 59-ата минута, пускайки Никола Залевски, Рик Карсдорп, Лоренцо Пелегрини и Тами Ейбрахам. Секунди по-късно Арнаутович пропусна чисто положение за Болоня. Рома можеше да поведе след удар с глава на Мараш Кумбула, но Скорупски отново разочарова бившите си съотборници.

В края положения имаше и пред двете врати. Руи Патрисио отрази удар на Де Силвестри с глава, а Ейбрахам шутира покрай гредата от малък ъгъл. В добавеното време Муса Бароу разтресе гредата, но преди това имаше вдигнат флаг за засада.