Вратар провали Интер в Болоня, Скудетото започва да се отдалечава

Болоня изненада неприятно Интер, записвайки победа с 2:1 в домакинството си от отложения 20-и кръг в Серия "А". "Рособлу" направиха обрат, след като първи получиха гол още в 3-ата минута, дело на Иван Перишич, но Марко Арнаутович в 28-ата и Никола Сансоне в 81-ата минута донесоха успеха на домакините. Огромна вина за това има и резервният вратар на Интер Йонуц Раду, който се наложи да застане под рамката на мястото на контузения Самир Ханданович. Румънецът обаче се провали с гръм и трясък и буквално подари победата на съперника, след като направи ужасяваща грешка при втория гол на Болоня, когато не успя да изчисти елементарна топка, подадена му от тъч и позволи да му вкарат лесен гол. Тази загуба обаче може да има огромно значение в битката за Скудетото, като "нерадзурите" пропуснаха чудесен шанс да оглавят класирането, а вместо това четири кръга преди края остават на 2 точки зад лидера Милан.

Асистентът на Синиша Михайлович Емилио Де Лео бе избрал да започне мача с Муса Бароу и Марко Арнаутович в предни позиции. Роберто Сориано, Йерди Схаутен и Матиас Сванберг действаха в средата на терена, а Аарън Хики и Лоренцо Де Силвестри бяха в ролята на халф-бекове.

Симоне Индзаги пък заложи на Хоакин Корея и Лаутаро Мартинес в атака. Марсело Брозович, Николо Барела и Хакан Чалханоолу си партнираха в центъра на терена, а Дензъл Дъмфрис и Иван Перишич действаха по крилата.

Интер откри резултата още с първата си възможност. В 3-ата минута Перишич комбинира с Барела отдясно, след това се насочи към границата на наказателното поле, финтира защитник и с мощен удар оплете топката в мрежата за 0:1.

В 9-ата минута гостите имаха нов хубав шанс. Димарко отправи изстрел по земя и доста затрудни вратаря Скорупски, който все пак изби. При опита за добавка Лаутаро Мартинес отправи доста неточен удар.

В 18-ата минута Интер организира нова хубава атака, Лаутаро Мартинес получи пас в наказателното поле и стреля от движение, но покрай вратата.

В 25-ата минута и Милан Шкриняр се включи в предни позиции и от границата на пеналта опита шут, който премина покрай вратата.

Почти от нищото обаче Болоня възстанови равенството в 28-ата минута с първата си по-добра атака в мача. Муса Бароу прати хубаво центриране към Марко Арнаутович, който се извиси над отбраната на съперника и с глава прати топката в мрежата за 1:1.

Интер бързо се окопити и отново се впусна в атака. В 33-ата минута "нерадзурите" създадоха поредна голова опасност. Перишич центрира на далечната греда към Дъмфрис, който обаче не успя да отскочи добре и прати топката встрани от вратата.

В 42-ата минута Муса Бароу отправи удар към вратата на Йонуц Раду, но не намери очертанията.

Две минути по-късно домакините имаха нов шанс, като Арнаутович се озова на добра позиция в наказателното поле, но този път изстрелът му с глава не затрудни вратаря на съперника.

В добавеното време на първата част Интер създаде нова голова възможност. Топката бе центрирана към далечната греда, Лаутаро свали с глава към Де Фрай на метър пред вратата, но в последния момент защитник на домакините се намеси решително и попречи да се стигне до попадение.

Второто полувреме започна с шанс за гостите и изстрел на Федерико Димарко, преминал покрай вратата.

В 52-ата минута отново Димарко обстрелва вратата на Скорупски, но прати топката право в ръцете на вратаря.

В 74-ата минута Лаутаро Мартинес стреля с глава след корнер, но кълбото отиде високо над вратата.

В 81-ата минута Болоня излезе напред в резултата след груба грешка на вратаря Раду. Топката бе подадена към румънеца от тъч, той обаче се засуети и не успя да я изрита напред, а Никола Сансоне притича и отбеляза в опразнената врата за 2:1.

Интер реагира веднага и в 83-ата минута се стигна до разбъркване пред вратата на "рособлу", но защитник успя да изчисти топката пред голлинията.

В 87-ата минута Алексис Санчес пробва хитър диагонален удар, преминал до гредата.

Хаотичният натиск на гостите в заключителните минути на двубоя не даде резултат и Болоня ликува с победата. С този успех тимът събра актив от 42 точки и заема 13-ата позиция в класирането. Интер пък остава на 2-ото място в таблицата със 72 спечелени точки и 2 по-маллко от лидера Милан, който вече може да се счита като фаворит в битката за Скудетото.