Солиден Атлетик прекърши Атлетико

Отборът на Атлетик (Билбао) победи с 2:0 безидеен Атлетико Мадрид на “Сан Мамес” в двубой от 34-ия кръг на Ла Лига. С успеха баските събраха 51 точки и вървят на осмата позиция във временното класиране, докато Атлетико остана четвърти с 61.

Атлетик Билбао си поигра с огъня, но си тръгна с три точки от Кадис

Над всички в този мач беше Иняки Уилямс. Той имаше решаваща роля за първия гол в полза на своя тим, като принуди Марио Ермосо да си отбележи автогол.

В 56-ата минута Уилямс сам се разписа от дузпа в стил “Паненка” и така оформи крайния резултат.

Като цяло Атлетико изглеждаше неузнаваем на “Сан Мамес”, като отстъпи инициативата на домакините още в началните минути. Най-сериозното положение за гол за “дюшекчиите” беше в 51-ата минута, когато Антоан Гризман пропусна.

При успех на Бетис над Хетафе в понеделник Атлетико може да потрепери за четвъртото си място, тъй като севилци ще се доближат само на точка в класирането.