Атлетик Билбао си поигра с огъня, но си тръгна с три точки от Кадис

Атлетик Билбао постигна победа с 3:2 като гост на Кадис от 33-ия кръг на Ла Лига. Гостите водеха с три гола след първото полувреме, но през втората част си поиграха с огъня, позволявайки на съперника да върне интригата, вкарвайки две попадения. Все пак баските не допуснаха да се стигне до обрат и взеха трите точки.

Атлетик поведе още в 3-ата минута с малко куриозен гол на Раул Гарсия, който опита центриране, но топката се насочи към вратата и влзезе в далечния ъгъл за 0:1.

След това резултатът бе удвоен в 22-ата минута. Тогава гостите получиха дузпа, Икер Муниаин пропусна от бялата точка, но след това реагира добре и при добавката вкара за 0:2.

В 33-ата минута Микел Весга също се разписа, вкарвайки много красив гол с удар по земя от далечна дистанция.

В самия край на полувремето и Иняки Уилямс прати кълбото във вратата, но попадението не бе признато заради засада.

През втората част обаче Кадис се събуди и първо в 57-ата минута Лукас Перес намали резултата, а след това в 71-ата минута гостите останаха в намален състал, след като Весга получи втори жълт и червен картон.

Кадис успя да вкара и второ попадение в 87-ата минута чрез Рубен Собрино. Домакините обаче нямаха време за нещо повече и трябваше да се примирят с почетната загуба.

С тази победа Атлетик събра актив от 48 точки и се намира на 8-ото място в класирането. Кадис пък продължава битката за оцеляване, като е точно над чертата на 17-ото място с 31 точки.