Тухел с коментар за формата на Кай Хавертц

Нападателят на Челси Кай Хавертц трябва да преоткрие своето голмайсторско докосване, сподели мениджърът на клуба Томас Тухел след пропуските, направени от нападателя при равенството 1:1 с Манчестър Юнайтед в четвъртък вечерта. Хавертц можеше да изведе Челси напред в резултата преди почивката, когато лондончани доминираха в играта, но беше спрян от вратаря Давид де Хеа. До момента 22-годишният германски нападател има 12 гола в 40 мача във всички турнири за Челси през сезона. Но за последно се е разписа при разгромната победа с 6:0 над Саутхамптън на 9 април.

“За него е нужно да си намери най-добрата форма. Надявам се, че започва да показва реакция и скоро ще ни демонстрира головия си нюх. Но трябва да имаме предвид, че момчетата в атаката все още са много млади. И няма да ги сочим с пръст, защото макар и не много ефективни, са трудолюбиви и сдържани.

Хавертц: Всички се зареждаме от енергията на Томас Тухел

Искам да отбележа, че срещу Саутхамптън и при победата на “Сантиаго Бернабеу” (срещу Реал Мадрид) се възползвахме по прекрасен начин от шансовете си”, каза германският специалист.

Тухел поздрави работата по време на тренировките на Вернер и Хавертц, но продължава да има претенции към прецизността пред вратата. “Когато погледнем статистиката, виждаме огромен брой спринтове и интензивна работа от Кай и от Тимо, което е много добре. Може би дори не са прекалено свежи в момента за удар. И затова е добре да ги пазим от критики - защото не заслужават още напрежение”, продължи Тухел.

Рюдигер ще напусне Челси, потвърди Тухел

“Търсим топката много, но съм съгласен, че ако Хавертц беше демонстрирал формата си от предишните седмици, този мач щяхме да сме го приключили доста рано”, обобщи той.

Челси е на трето място в Премиър лийг с 66 точки, 6 точки пред четвъртия Арсенал пет кръга преди края.