Роналдо спаси Ман Юнайтед от нова загуба

Кристиано Роналдо за пореден път се оказа спасител на Манчестър Юнайтед. Португалецът се разписа срещу Челси, а срещата на "Олд Трафорд" завърши 1:1. Маркос Алонсо откри резултата след час игра, но секунди по-късно Роналдо изравни. Кристиано е отбелязал последните пет попадения на "червените дяволи" и осем от последните девет гола на Юнайтед.

Равенството още повече намали шансовете на тима на Ралф Рангник да се добере до четвъртото място. Манчестър Юнайтед изостава на пет точки от четвъртия Арсенал, но е изиграл два мача повече. "Червените дяволи" и Челси завършиха наравно в четвърти пореден мач.

Преди двубоя феновете на Ман Юнайтед отново организираха протестно шествие срещу собствениците на клуба - семейство Глейзър. Част от привържениците умишлено пропуснаха началото на срещата, като на "Олд Трафорд" се виждаха хиляди празни места. При предишното домакинство, което бе срещу Норич, феновете влязоха на стадиона в 17-ата минута.

Атмосферата на "Олд Трафорд" бе нетипична и за началото на мача се чуваха само феновете на Челси. Подобна бе и ситуацията на терена, където "сините" започнаха по-добре. "Червените дяволи" не изглеждаха особено мотивирани и гостите имаха инициативата. Силен удар на Рийс Джеймс бе отразен от Де Хеа, а изстрел от малък ъгъл на Вернер не затрудни вратаря.

Тимът на Рангник започна да показва признаци на събуждане и Роналдо опита задна ножица в 13-ата минута, но тя не бе успешна. Атаките на гостите обаче бяха доста по-организирани. Канте стреля от добра позиция право в Де Хеа, а Хавертц прати топката покрай вратата, след като се озова зад защитата. В 28-ата минута германецът бе изведен прекрасно от Канте, но не успя да преодолее Де Хеа.

Челси трайно се настани в полето на съперника и с лекота стигаше до наказателното поле. В 36-ата минута Хавертц пропусна втората добра възможност, открила се пред него. Той засече с глава великолепно центриране на Джеймс, но прати топката право в Де Хеа. "Червените дяволи" рядко играеха с топката, а когато я владееха нямаха много идеи какво да правят с нея.

В началото на второто полувреме Юнайде даде надежди на феновете, че може да покаже малко повече. Хубав пробив на Матич създаде опасност пред Менди, но подаването на халфа не намери негов съотборник. След тази ситуация Челси отново пое контрола върху случващото се на терена. В 53-ата минута остро центриране на Маунт се оказа прекалено силно за Вернер, който не успя да стигне до топката пред вратата на домакините.

Мачът се оживи след час игра и двата отбора си размениха по един гол в рамките на две минути. Гостите поведоха, след като центриране на Джеймс бе отклонено и топката стигна до Алонсо, който я заби в мрежата. Попадението дойде заслужено след превъзходството на Челси. Ман Юнайтед обаче отговори мигновенно. Блестящо подаване на Матич изведе Роналдо зад защитата. Португалецът великолепно свали топката и разстреля Менди.

Тухел пусна в игра Ромелу Лукаку и Кристиан Пулишич в 70-ата минута, като извади Вернер и Хавертц. Белгиецът бе посрещнат с освирквания от "Олд Трафорд", където прекара две години. Лондончани опитаха отново да натиснат, но "червените дяволи" действаха по-организирано и с по-голямо желание.

В 78-ата минута Роналдо получи възможност да стреля. Той отправи силно топката към вратата, но ъгълът не бе голям и вратарят се справи. Секунди по-късно гостите имаха великолепна възможност отново да поведат. Маунт прекрасно отклони топката към Рийс Джеймс. Бранителят бе на прекрасна позиция, но ударът му стрещна гредата.

МАН ЮНАЙТЕД - ЧЕЛСИ 1:1
0:1 - Алонсо (60)
1:1 - Роналдо (62)

Снимки: Gettyimages