Втородивизионен тим изхвърли Зенит от Купата на Русия

Зенит сензационно отпадна на полуфиналите за Купата на Русия след загуба с дузпи от втородивизионния Алания. Тимът от Владикавказ губеха с 1:2 до 92-ата минута, когато красив гол на Николай Гиоргобиани доведе до дузпи. При тях пропуски за Зенит направиха Алексей Сутормин и Данил Круговой

Срещата се игра в Грозни, а Алания изненадващо поведе в 55-ата минута с попадение на Батраз Гурциев с глава. Зенит реагира светкавично и създаде няколко чисти положения. При едно от тях левият бек Дъглас Сантош изравни в 71-ата минута, а малко по-късно резервата Иван Сергеев засече центриране на Далер Кузяев и доближи питерци до полуфиналите.

Шампионите помислиха, че са спечелили мача, но прекасен шут от фаул на Гиоргобиани обърка плановете им. По регламент веднага се премина към изпълнение на дузпи. Стражът на Зенит Михаил Кержаков отрази удара на Батраз Хадарцев, но това беше единственият пропуск за Алания. Ростислав Солдатенко парира изстрела на Сутормин при четвъртото изпълнение за Зенит, а след това отчая и Круговой

По пътя към полуфиналите Алания вече елиминира и друг тим от Премиер лигата - Арсенал (Тула). Съставът на Спартак Гогниев има за цел спечелване на промоция за елита, като пет кръга преди края на сезона заема пето място във ФНЛ.

На полуфиналите за Купата на Русия ще играе и още един втородивизионен отбор. Това е Енисей, който срази с 3:1 Рубин. Точни за домакините от Красноярск бяха Андрей Окладников (2) и Никита Глушков. Казанци успяха само да намалят в края чрез Герман Онугха.

Вчера Динамо (Москва) елиминира след дузпи Балтика (Калининград), а последният четвъртфинал беше московско дерби между Спартак и ЦСКА. До успех с 1:0 стигна Спартак след гол на Зелимхан Бакаев от дузпа в 21-ата минута. ЦСКА игра цяло второ полувреме с човек по-малко след червен картон на Жан-Филип Гбамен.