Брага отложи празненствата на Порто

Порто имаше шанс да си гарантира титлата в Португалия още тази вечер, но загуби с 0:1 гостуването си на Брага, а действащият шампион Спортинг (Лисабон) се наложи с 3:0 при визитата си на Боавища и скъси изоставането си от "драконите" на 6 точки. До края на сезона остават само три кръга и Порто е абсолютен фаворит, защото в два от тях ще е домакин на Визела и Ещорил.

Успеха на Брага донесе Рикардо Орта в 54-ата минута. По този начин съставът на Карлос Карвалял развали две впечатляващи серии на "драконите" - 58 мача без загуба в Лига Португал и 43 шампионатни двубоя с поне един отбелязан гол. Освен това, Брага може да се похвали с победи през сезона срещу трите гранда на португалския футбол - Порто, Бенфика и Спортинг.

"Лъвовете" нямаха затруднения срещу Боавища, за който титуляр беше бившият халф на Берое Гаюс Макута. Матеуш Нунеш откри резултата в 37-ата минута, Родриго Абаскал си вкара автогол в 58-ата, а малко преди края се разписа и Табата от дузпа. Спортинг може да съжалява за загубата с 0:2 от градския си съперник Бенфика в предишния кръг, когато интригата около първото място до голяма степен изчезна.

Въпреки поражението, Боавища е на 12-о място с 33 точки и няма да има проблеми с оставането си в елита. В зоната на изпадащите са Морейрензе, Тондела и Беленензеш